Kontakt
an image
EMCE Software
Mariusz Celmer

Warszawa, Polska
kontakt@emce.com.pl

O mnie...

Zawodowo

an image


Pierwsze zawodowe kroki stawiałem w 1993 roku w badaniach rynku - jako kurier i wsparcie techniczne - w Dziale Realizacji Badań w SMG/KRC (aktualnie Millward Brown SMG/KRC).

Dwa lata później przeniosłem się do nowej, rozwijającej się agencji CASE (aktualnie nie istnieje). Przez kolejne lata zdobywałem doświadczenie w działach: Realizacji Badań, Kontroli oraz Przetwarzania Danych i Analiz. Tu rozpoczęła się moja przygoda z programowaniem - MS Excel z VBA okazał się niezmiernie pomocny w codziennych obowiązkach.

Ostatnie dwa lata w CASE jako Specjalista ds. Rozwoju Narzędzi Badawczych zajmowałem się tworzeniem w VBA i VB6 rozmaitych narzędzi ułatwiących (automatyzujących) analizę i raportowanie danych. W tym czasie powstała także moja pierwsza bardziej złożona aplikacja raportująca - CASE Analyzer - dedykowana głównie dla klientów agencji.

W roku 2001 dołączyłem do Działu Programowania w SMG/KRC. Tu po raz pierwszy zetknąłem się z Delphi i większymi, zespołowymi projektami programistycznymi. Zajmowałem się rozwijaniem aplikacji analitycznej SoftReport Explorer oraz systemu licencjonowania chronionych danych.

Niecałe dwa lata później z pomysłu ówczesnego szefa Działu Programowania założyliśmy własną firmę., w której powstawał nowy system analiz i raportowania danych. W roku 2004 nasze drogi się rozchodzą.

Po roku prowadzenia własnej działalności, obejmuję stanowisko Kierownika ds. Informacji Marketingowej w British American Tobacco Poland. Do moich głównych obowiązków należało zapewnienie stałego przepływu informacji i dostępu do aktualnych danych rynkowych (Nielsen Retail Audit, CMR, dane sprzedażowe, badania rynkowe, etc.), monitorowanie i analiza aktywności rynkowych konkurencji, przygotowywanie raportów, prezentacji i analiz, tworzenie i automatyzacja narzędzi ułatwiających dostęp i analizę danych (VBA, Delphi). Dodatkowo udzielałem wsparcia w procesie planowania sprzedaży, oraz dla Działu Badań (m.in. pełna obsługa małych badań CATI realizowanych wewnętrznie).

Z końcem roku 2009 opuszczam szeregi BAT, aby bardziej skupić się na rozwoju własnej działalnoœci, realizacji licznych projektów i pomysłów, które pojawiły się w czasie mojej kilkunastoletniej pracy.

Lata doświadczeń nauczyły mnie że nie ma systemów "wszystko robiących" i bardzo często w codziennej pracy to właśnie te mniejsze, ale przygotowane pod konkretne zadanie aplikacje, czynią naszą pracę lżejszą...

Prywatnie

Na szczęście życie to nie tylko praca :)

Od kilku lat mnóstwo czasu "pożera" nam nasza mała bestia...

an image


Moje hobby – muzyka, szczególnie gitara basowa – to już kilkanaście lat odkąd zacząłem uczestniczyć w zespołowym tworzeniu muzyki. Nadal jest to dla mnie świetna zabawa i odskocznia od codzienności...

an image

Aktualnie gram w dwóch amatorskich składach:
    - Grzyby - rock / alternative / glam / post punk.
    - Laura Palmer - hard rock.

W wolnym czasie, staram się wyjechać poza miasto na krótszą bądź dłuższą wyprawę, najchętniej w góry.

an image